Çilingirlerin Kapı Açma Stratejileri

Çilingirlerin Kapı Açma Stratejileri

Çilingir Kapıyı Nasıl Açar

Son Sistem Kapılarda Çilingir Hizmeti

Çilingirlik mesleği ustalık gerektiren bir meslek olarak bilinmekte olup 2000 yılında çıkan yasa ile 3308 sayılı kanun ile ustalık belgesi alınıp hizmet sunulması gerektiren bir iş haline gelmiştir. Çilingirler ise kilitli kalan kapı ve kilit sistemlerinde hasarsız kapı açma hizmeti verdikleri için kullanıcılar tarafından tercih edilir. Bir çilingir hasarsız kapı açma işlemi için kapı ve kilide nasıl davranmalıdır. Kısaca çilingirlerin kilit açarken ne tür kapı açma stratejisi uyguladığından biraz bahsetmek isterim.

Araştırmacı bir milletiz ve teknolojinin gelişimi doğrultusunda birçok kapı ve kilit sistemleri piyasaya girmekte ve kullanıcıları için kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Günümüzde kumandalı kapı kilitlerinden tutunda parmak izli kapı kilitlerine, kartlı geçiş sistemlerinden tutunda çipli anahtar modellerine kadar herşey artık hayatımız içinde kullanılmakta ve lüks kullanım türünden çıkıp bir ihtiyaç haline gelmiş durumdadır. İnsanlar onca paralar verip güvenliklerini arttırmak için bu tarz ürünleri kullanmak zorunda kalabiliyorlar. En basitinden kapınızı hırsıza karşı koruma altına alan bir hırsız kilidinden bahsetmek gerekirse bu koruma sistemi sayesinde kapı kilidi ve anahtar göbeklerinin hırsızın dışarıdan gelen zorlamasıyla açılmayacaktır. Ama bir çilingir olarak bu tarz bir korumalı kilidi açma işleminde müşterinin güvenliği için kapısına taktırdığı bu ürüne zarar veremeden ve kırmadan açmak gerekir.

Kapı Açma Teknikleri

Çilingirin kapı açma stratejisinin en önemli unsuru çilingir malzemeleri dir. Bu çilingir malzemeleri sayesinde usta çilingir elindeki aletleri ve aparatları ustalıkla kullanarak kapı ve kilit sistemlerini hasar vermeden açar ve kullanıcısının ürününe zarar vermemiş olur. Kendisine has kapı açma metodu geliştiren çilingirler bu el aletleri ve maymuncuk sistemleri ile hasarsız kapı açtıkları için müşterilerinin beğenilerinide üzerlerine çekmektedirler.

Burada önemli olan bir kapı yada kilidin açılması değil açılan kilidin ve kapının hasarsız açılmasıdır. Bu da usta çilingirlerin kapı açma stratejilerinin kullanılabilir olmasından geçer…

Ekleme