Çilingir

Çilingir | Çilingir Fiyatları | Çilingirci ve Çilingirler

Çilingir – Çilingirci Mesleği – Çilingirler – Anahtarcı

Çilingir kilitli kalmış veya kilitlenmiş ev kapısı, para kasası, oto kapısı, çelik kapı gibi kilitleri hasar vermeden açan, kilide ve anahtar numunesine göre anahtar çıkartabilen, kilit tamiri, kilit bakımı onarım ve montaj işlerini yapan kişidir. Kilitli kapıları açan kimse anlamındadır.

Farsça kökenli bir kelimeden gelir ve çilingir türkçe anlamı “anahtarcı” anlamında kullanılır. Aynı zamanda anahtarı yapan ve satan kimse olarakda söylenebilir.

Çilingir Fiyatları

Çilingir’in belirli bir çalışma saati yoktur. Çilingir fiyatlarıda bu yüzden gece ve gündüz tarifesine göre uygulanır. Açacağı yerin veya kilidin özelliğine göre çilingir fiyatı değişmektedir.

Örnegin; Çelik kapı çilingir, oto kapısı açma otomobil çilingir, Kilitli kapı çilingir, Para kasası açma çilingir ile nöbetci anahtarcı çilingir hizmetleri gibi

Çilingir çalışma saatleri belli olmadığı için gece geç saatlerde bile hizmet verebilecek kapasitede, çilingir servis aracı, çilingir takımları ve güvenilir ustalık belgeli ve sicili temiz servis personellerine sahip olmalıdır

Önemli Not

Anahtar kilit çilingir işlerinizde GÜVENLİĞİNİZ İÇİN kapı açma çilingir servisi olarak kimliğini bilmediğiniz ve ustalık belgesi olmayan KORSAN kişilere kapı açma ve çilingir işleri yaptırmayınız.

Çilingir – Linkler

Eskişehir Çilingirci Çilingir Eskişehir

Cevap Yok

Ekleme