Çelik Kapılarda Çilingir Hizmeti

Çelik Kapılarda Çilingir Hizmeti

Usta Çilingir Çelik Kapı Nasıl Açar

Çelik Kapılarda Çilingir Hizmeti

Kapı açma konusunda uzman olmak için kapı ve kilitlerin yapısı hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Çelik kapı çilingir olarak hasarsız kilit ve kapı açmak ilk hedefimizdir. Günümüzde değişik teknolojilerle hazırlanmış olan hırsızlara karşı geliştirilmiş kapı kilit sistemleri bulunur. Bunların bazıları tek bir noktadan kilitleme yaparak bütün kilit sistemini devreye alır kilitler ve açarken bazıları ise birbirlerinden bağımsız olarak ayrı ayrı anahtarlar ile açılırlar. Bu anahtarların yapısı ve kalitesi yine hırsızlara karşı son sistem geliştirilmiş barellerden oluşmaktadır.

Bu kilit sistemlerinin yanı sıra birde değişik özelliğe sahip kapılar bulunmaktadır. Bu çelik kapılarda malzeme ve tasarım ön planda yer alır. Yani temiz bir işcilik ile gösteriş vardır ve bu kapılar imalat sırasında kapı içerisine çelik levhalar, plakalar konularak üretilip montaj edildiğinde dışarıdan gelebilecek darbelere karşı direnç göstermesi sağlanır. Bu konu ile ilgili internet üzerindeki aramalarda ve videolarda bu kapıları balyozla kırmaya çalıştıklarını ama başarısız olduklarını görebilirsiniz. Bu kapıların üretiminden sonra montajında da özel uygulamalar kullanılır. Kapı üreticileri kapı montajı yaparken kapı ile beton duvar arasına izolasyonlu köpük malzeme ile kapıyı sabitleme yaparak montaj yaparlarken, bu tarz kaliteli kalılarda ise montaj işleminde kapı kasa içerisine şerbetli beton dökülerek kapı kasa mukavemeti arttırılır.

En ideal çelik kapılar hem sağlamlık hemde göşteriş ve kaliteye sahip olan çelik kapılardır. Bu kapıların piyasa değerleri diğer muadillerine göre birazdaha maliyetlidir ama sizleri dışarıdan gelebilecek olan tüm girişimlere karşı korur…

Çelik Kapı Çilingir

Hal böyle olunca bu kapı ve kilit sistemlerinin açılmasıda hem zaman alacak hemde biz çilingirleri uğraştıracaktır. Çilingirler bu tarz yüksek güvenlikli kapı kilitlerini açarken kesinlikle maymuncuk kullanma yoluna gitmek zorunda kalırlar. Müşterinin kapısına zarar vermemek ve kilidi bozmadan açmak ilk öncelikli amaç olduğu için bu kapıları açan çilingir ise sorumluluğunun bilincinde olmak zorundadır.

Günümüz şartlarında birçok değerli eşya ile kıyaslanmayacak derecede yüksek ücretler ödeyerek insanlar sırf güvenliğini arttırmak için bu kapıları taktırıp kullanıyorlarsa kapı açmada buna dikkat etmek bir çilingirin görevidir diye düşünmekteyim. Sizde eğer birgün modelli bir otomobil parası kadar bir ücrete kapı taktırırsanız ve bu kapıda da dışarıda kalırsanız gelen çilingirin işinin ehli ve profesyonelce kapıyı açmasını istersiniz

Ekleme