Araba Kapısı Açma

Araba Kapısı Açma | Eskisehircilingir.Net

Çilingir servis araçlarımız ile adresinize en kısa sürede gelerek araba kapısı açma hizmeti veriyoruz

Araba kapısı açma konusunda uzman olan usta çilingirlerimiz bu yazımızda sizlere araç kapıları ile ilgili bilgiler verecektir. Ne zaman kilitli kalacağı belli olmayan araç kapılarının açılması ve araba kapısı açma teknikleri ile ilgili bu yazımızda size yaşanan olaylar ve içinde bulunduğumuz durum en iyi şekilde ustalarımızın bilgilerine dayanarak aktarılacaktır.

Araç kapınızın kilitli kalması ve bu durumda açılması için yapılması gerekenler

Araç sahipleri elerindeki aracı açmak için kullandığı anahtarın bir gün kapı kilidine girmediğini ve kilidi açmadığını görür. Bunun 2 ayrı sebebi olabilir. 1 Elinizdeki anahtardan kaynaklı olabilir. 2 Aracın kilidinden kaynaklı olabilir.

1- Elinizdeki aracı her zaman açan anahtarın o anda açmaması durumu anahtarınız yamulmuş ve kilide girmiyor olmasından kaynalı bir arıza olma sebebidir. Bu olay genelde balkondan aşağıdaki birisine anahtar atıldığında yere düşmesi sonucu anahtarın yamulması veya zorlama sonucu yine anahtarın ezilerek yamulması neden olabilir. Böyle bir durumda genelde anahtarlar çatlar ve bir gün kapı kilidinde veya kontağında kırılarak sizleri yarı yolda bile bırakabilir.

2- Kilit arızası nedeni ile aracınızın kapısı açılmıyor olabilir. Anahtar kapı kilidine girer sağa sola defalarca dönmesine rağmen aracı açmaz. Bu kilit arızasından kaynaklı bir durumdur ve kilit içerisinde bulunan parçaların aşınması veya kırıldığı için bu sorunu yaşarsınız.

Bu olayların dışında akünün bitmesi araç kapılarının açılmamasına neden olabilir. Uzaktan kumandalı bir sisteme sahipseniz kumandanın arızalanması da sizin aracınızn kapı kilidini açamamanıza etkendir.

Kilitli araba kapısı açma hizmeti veren firmamız sizlere araba kapısı açma teknikleri kullanarak hasarsız bir şekilde kilit açma hizmeti veriyor. Özel otomobil kapı açma maymuncuklarımız, araç marka ve modeline göre dizayn edilmiş olup bir çok araç için oto açma seti ile sizlere hizmetimiz vardır. Uzman çilingir kadromuz bu gibi durumlarda aracının kapı kildini açamayanlar ile iletişime geçerek verecekleri adreslere en kısa sürede giderek araç sahiplerinin sıkıntılarını giderir. Eğer ki yukarıda saydığımız 1. ve 2. arızalar meydana geldiyse çözümünü bulmak için çalışır.

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte bir çok marka aracın kilit sistemi de değişmiş durumdadır. Çoğu otomobiller artık kapı kilidi anahtar yuvasında açılmak zorundadır. Bu araçlar yüksek güvenlikli araç sınıfında olup çoğu çift kilit sistemi ile koruma altındadır. Hal böyle olunca pintop topu ile kapı açma artık tarih oluyor diyebiliriz.

Eski sistem araçlarda uygulanan pinpon topu ile kapı açma‘nın yerini günümüzde bir değişiği yani, cep telefonu ile araba kapısı açma alacağa benziyor.

Bu konuya da kısaca değinmek gerekirse Escan Çilingir internet sitesinin haberine göre;

Teknoloji Devi Apple Cep Telefonu İle Araba Kapısı Açacak

Teknoloji devi Apple anahtar arama derdine son veriyor. Firmanın ABD Patent Ofisi’nden aldığı yeni bir patente göre Bluetooth aracılığıyla otomobillerin kilidi iPhone, iPad ve nisan ayında piyasaya sürülecek Apple saat ile açılabilecek. Hatta araçları çalıştırmak için bu aygıtlar yeterli olacak. Tabii öncelikle bir şifre belirlemeniz gerekecek.Bluetooth ile araca bağlanan akıllı cihazı bir nevi aracın kontrol paneli gibi kullanabileceksiniz.

Apple her yıl binlerce patent başvurusu yapıyor ama aldığı patentlerin çoğuyla tüketici hiçbir zaman tanışmıyor. Bu nedenle kesin olarak bu yeni özelliğin yakın zamanda iPhone’larda yer alacağı söylenemez. Yine de otomotiv endüstrisinin genel olarak anahtardan kurtulma çabası olduğu düşünüldüğünde teknoloji devinin bu alana el atmak istemesi kimseyi şaşırtmadı.

BMW, Rolls Royce gibi köklü üreticiler otomobili çalıştırmayı olmasa da akıllı telefonla kapı açma teknolojisini müşterilerine zaten sunuyor. Hatta bu teknoloji geçtiğimiz hafta bazı markaların yazılımlarında bulunan açıklarla gündeme geldi. Hackerlar buldukları açıkla bu teknolojiyi sunan lüks araçların kapısını açmayı başardı.

Bu tip güvenlik sorunlarının çıkmasının yanında akıllı cihazın araba anahtarlarının yerini alması bir başka soruyu da gündeme getiriyor: ‘Ya telefonun şarjı biterse?‘ Bu soruyu soranlara şarjı asla bitmeyen bir telefon icat edilene kadar tatmin edici bir cevap vermek mümkün değil. Ancak Apple gibi tüketicinin güvendiği bir teknoloji firmasının bu işe el astması en azından güvenlikle ilgili kaygıların azalmasına sebep olabilir.

Bunun yanında patentin ortaya çıkmasıyla farklı iddialar da ortaya atıldı. Bazı teknoloji siteleri Apple’ın söz konusu patenti kendi üzerinde çalıştığı ‘sürücüsüz araç’ için kullanacağını belirtti. Bu iddialar şu ana kadar Apple tarafından ne yalanlandı ne de doğrulandı.

KAYNAK: http://www.escancilingir.com/oto-anahtari-tarih-mi-oluyor/

Hal böyle olunca günümüzde araç kapısı açma işi için çilingir çağırmamız gerektiyse de belki bundan 10 yada 15 yıl sonra bu işi artık akıllı telefonlar yapabilir. Eğer siz daha bu sistem yaygınlaşmadan aracınızın kapısı açtırmak için oto çilingir çağırmak isterseniz bizi iletişim numaralarımızdan arayarak ustalarımızdan araç kapısı açma konusunda hizmet alabilirsiniz. http://www.eskisehircilingir.net/

Ekleme